lifestyle

5 cech wyróżniających dobre filmy reklamowe

5 cech wyróżniających dobre filmy reklamowe

Niektóre reklamy oglądamy bez zainteresowania i z neutralną postawą. Istnieją też klipy odbierane przez nas jako męczące i denerwujące, dlatego mamy nadzieję, że jak najszybciej się skończą. W internecie i telewizji spotykamy się jednak również z reklamami, które nas ciekawią, bawią i w jakiś sposób angażują. To właśnie one okazują się najskuteczniejsze z punktu widzenia promowania produktów i usług. Co wyróżnia dobre filmy reklamowe?

 Precyzyjne dopasowanie do grupy docelowej

Najlepsze filmy reklamowe są skierowane do ściśle określonej grupy odbiorców. Odpowiadają na potrzeby i gusta konkretnych widzów. Dzięki temu mogą skuteczniej działać na emocje odbiorców i przekładać się na zakupowe decyzje czy przywiązanie do marki.

Inne formaty i treści trafiają do młodych matek, a inne do seniorów. Co innego podoba się nastolatkom, a co innego przedszkolakom. Warto mieć na uwadze różne potrzeby i upodobania. To właśnie do nich należy dostosować reklamowy przekaz, by czerpać oczekiwane korzyści.

Opowiadanie ciekawych historii

Storytelling cieszy się coraz większym uznaniem w świecie marketingu. Jego rosnąca popularność nie powinna budzić zdziwienia – w końcu ludzie od najdawniejszych czasów uwielbiają opowiadać sobie historie.

Filmy reklamowe nie muszą być banalną prezentacją produktu czy koncentrować się wyłącznie na zapraszaniu na zakupy. Mogą przekazywać wybrane informacje poprzez ciekawe, angażujące historie. Dzięki temu potencjalni klienci lepiej zapamiętują markę i zachowują pozytywne skojarzenia.

Szukasz agencji, która zajmie się stworzeniem reklamy dla Twojej firmy? Chcesz wykorzystać moc storytellingu? Realizację skutecznych filmów reklamowych możesz zlecić na stronie https://flipside.pl/filmy-reklamowe/.

Element zaskoczenia lub humor

Dobra reklama unika powielania utartych schematów, powtarzania znanych rozwiązań i stosowania pospolitych haseł. W takich klipach najlepiej zaskakiwać i wzbudzać ciekawość już od pierwszych sekund.

Filmy reklamowe, by przyciągać uwagę, powinny mieć w sobie coś intrygującego. Świetnym pomysłem często okazuje się też wzbogacenie ich humorem albo zagadką, którą trzeba rozwiązać. Dzięki temu film odwołuje się do pozytywnych emocji i nie spotyka się z obojętnością odbiorców.

Sympatyczni bohaterowie

Przystępując do pracy nad reklamą, należy wykreować bohaterów filmu. To właśnie oni będą kojarzeni z marką, produktem lub usługą. Najlepiej, gdy budzą sympatię – te uczucia zostaną niejako przeniesione na reklamowaną rzecz.

W zależności od grupy docelowej należy obdarzyć postacie konkretnymi cechami czy doświadczeniami. Dzięki temu odbiorcy będą mogli utożsamić się z bohaterami reklamy i nawiązać z nimi nić porozumienia.

Odpowiedni dobór kanałów dystrybucji

Dobre filmy reklamowe są idealnie dopasowane do specyfiki kanałów, jakimi docierają do widzów. Inne cechy powinien mieć klip przeznaczony do udostępnienia w sieci, inne ten wyświetlany w telewizji, a jeszcze inne trafiający na wielkie banery. Warto pamiętać o kontekście, w jakim znajdzie się stworzony film reklamowy. Video musi świetnie sobie radzić w ramach konkretnego medium i nie tracić siły przekazu.

Aby skutecznie docierać do potencjalnych klientów i wpływać na ich zakupowe decyzje, trzeba tworzyć filmy reklamowe charakteryzujące się wyżej opisanymi cechami. Połączenie wszystkich wymienionych elementów gwarantuje sukces marketingowych działań, niezależnie od branży, w jakiej funkcjonuje firma. W tworzeniu angażujących reklam markę może wesprzeć profesjonalna agencja, specjalizująca się w kreowaniu ciekawych kampanii.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *