Wnętrza

Darmowe programy do projektowania łazienek

Darmowe programy do projektowania łazienek

Aby zaplanować rozmieszczenie sprzętów, dobrać kolorystykę i styl elementów wystroju nie musisz rozrysowywać wszystkiego na kartce papieru. Z pomocą przychodzą specjalistyczne programy, dzięki którym łatwo i szybko zaprojektujesz swoją łazienkę. W dodatku zrobisz to za darmo, dlatego że z korzystaniem z niżej opisanych narzędzi nie wiążą się żadne koszty.

Power NET+

To bezpłatny program do projektowania wnętrz online. Posiada on bogatą bazę płytek ceramicznych wiodących producentów, a także duży wybór mebli i akcesoriów łazienkowych. Intuicyjna obsługa aplikacji sprawia, że bez problemu stworzysz pomocny projekt w wersji 2D lub 3 D. Swoją pracę możesz zapisać na dysku w wygodnej formie zdjęć.

Virtual Bathroom Planner

Anglojęzyczne darmowe narzędzie do wykonywania wizualizacji łazienki. Po wprowadzeniu danych takich jak rozmiar i układ pomieszczenia, aranżuje się dostępną przestrzeń. Dysponuje się najbardziej popularnymi kształtami mebli i armatury. Gotowy projekt pobiera się na swój komputer i w razie potrzeby – drukuje.

Sweet Home 3D

Dzięki niemu dokładnie wyznaczymy umiejscowienie każdego z łazienkowych sprzętów. W dowolnym miejscu wirtualnej przestrzeni, zbuduje się ściany, wstawi okna i drzwi. Przydatną funkcją okazuje się możliwość wczytania graficznego pliku ze skanem projektu łazienki. To dodatkowe ułatwienie ograniczające wykonywanie projektu do dokładnego obrysowania projektu. W programie Sweet Home nanosi się też poszczególne elementy wyposażenia z bazy programu. Jeżeśli jej zawartość nie spełnia naszych oczekiwań, warto pobrać dodatkowe elementy ze strony domowej programu.

Moja łazienka

Aplikacja udostępniona przez firmę KOŁO jest kolejnym przydatnym narzędziem. Zdefiniujesz w niej wymiary pomieszczenia, określisz jego kształt, ustalisz umiejscowienie drzwi i okien. Wybierzesz kolor ścian i podłogi. W dalszej kolejności umeblujesz łazienkę przy pomocy produktów z załączonego katalogu. Najciekawszą opcją wydaje się „dowolny widok”. Dzięki niemu możliwy staje się wirtualny spacer po zaprojektowanym przez nas pomieszczeniu.

Light Decor Paradyż

Wnętrze aranżuje się z wykorzystaniem płytek ceramicznych z oferty firmy Paradyż. Oprócz szerokiej gamy płytek dysponujemy też różnorodną ceramiką łazienkową, rozmaitymi modelami mebli i elementów dekoracyjnych. Po zaplanowaniu realistycznej wizualizacji zapisujemy ją na swoim komputerze w formacie jpg.

Dzięki darmowym programom do aranżowania łazienek zamienimy się w projektantów posługujących się profesjonalnymi narzędziami. Stworzymy realistyczne wizualizacje i w rezultacie bez problemu zweryfikujemy nasze plany i oczekiwania.

Remontujesz łazienkę i planujesz do niej zakupy? Meble łazienkowe znajdziesz tutaj.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *