Wnętrza

Dodatki do domu – kicz czy ozdoba?

Dodatki do domu – kicz czy ozdoba?

Kiedy wyremontujemy już nasze mieszkanie bądź dom i zakupimy do niego wszystkie potrzebne meble oraz urządzenia przychodzi czas na zastanowienie się czym dopełnić jego wystrój. Dodatków wnętrzarskich jest na rynku mnóstwo, zarówno stylowych, które dodają pomieszczeniom uroku, jak i tych mniej udanych, wyglądających jak z taniego bazarku. Trzeba zatem wiedzieć jakie ozdoby dobrać do naszego wnętrza by podkreśliły one w pełni jego klasę. 

Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszy jest umiar. Nie powinniśmy mieć zbyt wielu dodatków, ponieważ będą sprawiały wrażenie bałaganu i uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego – oszpecą nasze wnętrze. Półki obstawione porcelanowymi zbieraczami kurzu już dawno wyszły z mody, podobnie jak cały parapet zastawiony sztucznymi roślinkami. Ważne by nasze dodatki były dobrane stylem do wnętrza i współgrały ze sobą. Nie można dopuścić do tego aby każda ozdoba była zupełnie inna i nie pasująca do niczego.

Modne ozdoby

Hitem ostatniego czasu są popularne cotton balls, czyli girlandy świetlne. Delikatnie oświetlają wnętrze oraz nadają mu niepowtarzalnego klimatu. Dostępne są zazwyczaj w wielu rozmiarach i kolorach, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz cotton balls modne są również specjalne, ozdobne świeczki. Furorę robią też poduszki. Jedna bądź dwie fikuśne poduszki położone na kanapie, naprawdę potrafią dodać wnętrzu wiele polotu. Wybór jest ogromny, wystarczy się rozejrzeć a na pewno uda się nam znaleźć jakąś poduszeczkę pasującą do zakupionej przez nas sofy. Oczywiście z mody nie wychodzą również ramki na zdjęcia a nawet całe albumy w kształcie uroczych pudełek! Powieszenie ramki na zdjęcia na ścianie od razu sprawi, że mieszkanie będzie bardziej przytulne i spersonalizowane. Aktualnie sztuczne kwiaty wyszły z mody, jednak prawdziwa orchidea jest jak najbardziej mile widziana! Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy aby była faktycznie ozdobą to powinniśmy o nią dbać.

Na pytanie czy dodatki są hitem czy kiczem, każdy powinien odpowiedzieć sobie sam, ze względu na różne gusta. Wiadomo, że urządzając mieszkanie nie powinniśmy zasypać go dodatkami tak, by przyćmić całość jego urządzenia. Wtedy wygląda to faktycznie nieprzyjemnie i oszpeca je zamiast dodawać mu uroku. Jednak kilka, dobrze dobranych ozdób jak najbardziej pomoże nam podkreślić dobrze urządzone wnętrze.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *