Porady

Dodatki do domu, które możesz wykonać na drutach – inspiracje

Dodatki do domu, które możesz wykonać na drutach – inspiracje

Dodatki, akcesoria i dekoracje są istotnym elementem w procesie aranżacji wnętrz naszych mieszkań i domów. Są uzupełnieniem każdego pomieszczenia i to właśnie one odpowiadają za stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Dodatki do domu dziergane własnoręcznie kiedyś kojarzyły nam się wyłącznie ze stylem tradycyjnym oraz ze starszym pokoleniem, jednak dzisiaj stosuje się je także we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, czy skandynawskim, z którego się wywodzi i jest wykorzystywany jako przełamanie minimalistycznych i surowych kompozycji, nadając naszym mieszkaniom oryginalnego, ciepłego i niebanalnego charakteru.

Knitted trend

Wełniany trend jest związany ze stylem skandynawskim, w którym prostota i minimalizm są podstawą, jednak kładzie się nacisk na wszelkie ciepłe, puchate dodatki, które sprawiają, że czujemy się w domu komfortowo i bezpiecznie. Robótki ręczne na drutach okazują się być świetnymi dodatkami do naszych wnętrz. Mogą to być tradycyjne obrusy, poszewki na poduszki, dywany, koce, a nawet ręcznie zdobione wazony, czy obicia na meble.

Dekoracyjne robótki ręczne – co jest nam potrzebne?

Odrobina fantazji, czas i trochę cierpliwości. A zacząć wypada od przeszukania starych szaf, szafek i szuflad w celu znalezienia wszelkich skrawków materiałów, sznurków, włóczek, wstążek, dzianin. Jeżeli jednak należysz do tych bardziej uporządkowanych i nie składujesz niepotrzebny Ci rzeczy w swoim mieszkaniu, to świetną alternatywą są sklepy pasmanteryjne, w których się zaopatrzysz we wszelkie akcesoria, które będą Ci potrzebne, aby zacząć robótki ręczne na szydełku, ocieplając tym samym swoje mieszkanie.

Współcześnie nie pozostało wiele takich sklepów stacjonarnych, jednak istnieje sklep internetowy, który posiada szeroki wybór materiałów, dodatków, włóczek, czy nici potrzebnych do rozpoczęcia przygody z własnoręcznymi dekoracjami do domu: https://zamotane.pl.

Brakuje Wam pomysłów? Poniżej znajdziecie propozycje kilku dodatków, które możecie własnoręcznie stworzyć do wnętrz swoich domów.

Plecione poszewki

Własnoręcznie plecione, barwne poszewki świetnie sprawdzą się w surowych wnętrzach. Idealnie będą się prezentować na meblach wypoczynkowych w salonie, czy też w sypialni. Co więcej, ze względu na zbliżającą się zimę, można wydziergać je w stylu świątecznym i zmieniać je sezonowo.

Dziergana pufa

Oprócz tego, że pufa jest bardzo funkcjonalna, szczególnie jeśli odwiedzają Cię często goście i z trudem znajdujesz dla nich miejsce, to dodatkowo świetnie prezentuje się właśnie w wydzierganej odsłonie.

Wełniane koszyki

Nigdy nie jest za dużo koszy, czy koszyczków, które służą nam głównie do przechowywania niezbędnych rzeczy i dzięki nim jesteśmy w stanie utrzymać porządek. Te wełniane świetnie się prezentują i wprowadzają do wnętrza dużo świeżości, oryginalności.

Własnoręczne dekoracje urozmaicają nasze mieszkania, dodają im ciepła, wprawiają w zachwyt gości oraz są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Robótki ręczne mają to do siebie, że nie są ograniczone, możemy dzięki włóczce i drutom stworzyć przeróżne dodatki – od prostych dywaników, po wymagające większej ilości pracy obicia mebli.

Udostępnij

O autorze

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *