Porady

Dzierganie na drutach – jakie przynosi korzyści

Dzierganie na drutach – jakie przynosi korzyści

Dzierganie na drutach, czy szydełkowanie to nie żadna nowość, jednak od niedawna stało się naprawdę popularne i to nie wyłącznie wśród ludzi starszych. Wykonywać robótki ręczne może każdy, w każdym wieku, dzięki specjalnym włóczkom możliwe jest także dzierganie wyłącznie rękoma, dlatego nawet dzieci mogą się tym zająć. Można dziergać z różnych powodów, dla zabicia czasu, dla relaksu, dla uzyskania konkretnej robótki, która przez dłuższy czas chodziła nam po głowie. Jednak czy wiemy jakie korzyści niesie ze sobą dzierganie?

Relaks

Oczywiście jedną z głównych zalet dziergania jest oczywiście relaks, który sobie serwujemy podczas oddania się tej czynności. Tworzenie robótek ręcznych wiąże się z niemałym skupieniem, co powoduje, że dzierganie staje się swego rodzaju medytacją, oddaniem się jednej czynności i tak zwane wyłączenie myśli. Taka regularna relaksacja pomaga nam skutecznie obniżyć kortyzol, czyli hormon odpowiadający za stres. Dodatkowo obniżone zostaje nasze ciśnienie, co przynosi pozytywne skutki dla całego naszego układu krwionośnego.

Jeżeli te korzyści zdrowotne są dla Was wystarczającym powodem, aby zacząć dziergać, może Wam się przydać ta strona: https://centrumwloczek.pl, pod którą znajdziecie adresy sklepów z włóczkami i ich oferty. Dzięki niej z pewnością uda Wam się wybrać najlepszy sklep z włóczkami w waszej okolicy, zdobyć tanie włóczki z wysokiej jakości materiałów, wszelkie kordonki – popularny kordonek stokrotka oraz kordonek maxi, czy też nowości na rynku, czyli przykładowo włóczka puffy.

Podrasowanie zdolności matematycznych

Podczas dziergania nasz mózg musi się naprawdę skupić, nie można dziergać bezmyślnie, ponieważ żadna porządna robótka nam z tego nie wyjdzie. Robienie na drutach to nic innego jak właśnie liczenie, mierzenie, czy trzymanie się danych reguł. Mimo tego, że na początku może nam to sprawić trudności, jednak z czasem nauczymy się tego, a podświadomie podrasujemy również nasze zdolności matematyczne.

Pozytywny wpływ na naszą pamięć

Podczas robótek ręcznych musimy zapamiętywać różne sekwencje, czy zasady, które obowiązują w danym ściegu. Musimy zapamiętać, kiedy powinniśmy przełożyć pętelkę, ile powinno być rzędów w danej robótce, kiedy powinniśmy przełożyć nowy kolor włóczki. To wszystko sprawia, że nasz umysł jest ciągle aktywny, a szczególnie pracuje nasza pamięć. Dzięki regularnemu dzierganiu będziemy mogli wpływać na lepszą kondycję naszej pamięci.

Wyższa samoocena

Po każdej robótce ręcznej jesteśmy zadowoleni z siebie, naprawdę usatysfakcjonowani. Dlaczego? Otóż zaprojektowanie swojego celu i wykonanie go, daje nam poczucie, że potrafimy zrobić coś samodzielnie od początku do końca, co w konsekwencji podwyższa naszą samoocenę. Dzierganie jest idealnym zajęciem na sukcesywne podnoszenie swojej wartości, ponieważ możemy podejmować się coraz trudniejszych projektów, które nie przyjdą nam tak łatwo, a o ile cel jest trudniejszy do zdobycia, o tyle lepiej smakuje jego osiągnięcie.

Jak widać korzyści z dziergania, czy szydełkowania jest naprawdę sporo, a co ważniejsze to zajęcie nie posiada żadnych wad, dlatego nie zastanawiajcie się, tylko zacznijcie czym prędzej tę przygodę. Nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie tego hobby niż sezon jesienno-zimowy, który sprzyja totalnemu zatraceniu się w tworzeniu robótek.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *