Wnętrza

Farba tablicowa – czy to dobry pomysł?

Farba tablicowa – czy to dobry pomysł?

Farba tablicowa robi furorę jako element dekoracyjny wnętrz. Jej aplikacja jest łatwa a efekt rewelacyjny, ponieważ nie tylko wygląda ona świetnie, ale pozwala również na pisanie po ścianie, co dla dzieciaków może być świetną zabawą a dla dorosłych – praktycznym dodatkiem. Dlaczego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem podczas remontu mieszkania?

Farba tablicowa – ładne i praktyczne

Jeżeli myśleliśmy nad tym, aby zakupić tablicę dla dziecka, aby mogło sobie po niej swobodnie malować, to świetnym pomysłem jest aplikacja takiej farby na fragmencie ściany w pokoju malucha. Efekt będzie podobny a jednak zaoszczędzimy trochę miejsca, w którym stałaby specjalna tablica. Ponadto malowanie po ścianach to przecież czysta przyjemność dla dzieciaków! Jeżeli natomiast to my gubimy się w karteczkach, na których zapisane mamy listy rzeczy do zrobienia bądź kupienia – nam również przyda się ściana pomalowana farbą tablicową. Pomysł jest genialny, ponieważ możemy napisać na niej wszystko, o czym potrzebujemy pamiętać i na pewno zwrócimy na to uwagę – w końcu napisane jest na ścianie! Koniec z gubiącymi się listami rzeczy do zrobienia.

Tylko do ścian?

Oczywiście, że nie! Farba tablicowa może być aplikowana również na meble, rękodzieła oraz innych dekoracyjnych elementach i także wygląda rewelacyjnie. Dzięki niej możemy z łatwością spersonalizować mieszkanie i dodać mu niekwestionowanego uroku.

Wszystkie kolory tęczy

Farba tablicowa większości osób kojarzy się z barwą czarną. Oczywiście w tym kolorze jest ona najbardziej popularna, ponieważ pozwala to wpasowanie jej w każde wnętrze. Nie jest jednak absolutnie prawdą to, że tylko w tej barwie można ją zakupić! Farba taka jest dostępna również w innych kolorach, niezależnie od tego czy potrzebujemy zielonego, błękitnego bądź kanarkowego.

Farba tablicowa w połączeniu z farbą magnetyczną

Wygodnym, praktycznym i również efektownym rozwiązaniem jest połączenie właściwości farby tablicowej z właściwościami farby magnetycznej. Dzięki temu będziemy mogli przypinać na ścianę również różne magnesy, co może wyglądać naprawdę rewelacyjnie i ciekawie. Wystarczy, że przed nałożeniem farby tablicowej zaaplikujemy farbę magnetyczną na wybrany fragment muru.

Robiąc remont warto zastanowić się nad rozwiązaniem nie tylko ładnym, ale także praktycznym. Takim właśnie pomysłem jest farba tablicowa, która nie tylko wygląda świetnie w większości wnętrz, ale również pozwala na zostawianie notatek bądź świetną zabawę.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *