Wnętrza

Jak odnowić wnętrze niskim kosztem?

Jak odnowić wnętrze niskim kosztem?

Często spoglądamy na nasz dom ze smutkiem i znudzeniem. Marzymy o wnętrzach z magazynów czy telewizji, ale wydaje nam się, że do stworzenia wyjątkowego klimatu potrzeba wykwalifikowanego architekta i góry pieniędzy. W rzeczywistości wystarczy tylko pomysł, aby odnowić wnętrze każdego z pokoi w domu. O charakterze wnętrza stanowią detale, które możesz dopracować sam. Wystarczy kreatywna głowa pełna pomysłów i chęć zmian. 

Jak odnowić wnętrze niskim kosztem? Postaw na kolor!

Jeżeli zawsze bałeś się niezwykłych rozwiązań, a w twoim domu króluje biel i szarość warto wyrwać się z tych surowych i minimalistycznych norm. Czasami, aby nasz dom wyglądał ciekawiej wystarczy po prostu odświeżyć ściany. Odważ się na mocny akcent. Nie musisz od razu malować wszystkich ścian na żółto czy czerwono, ale jedna np. bordowa ściana w zimnym, białym wnętrzu doda energii i rozweseli pokój.

Szukaj wyjątkowego

Kolejnym elementem, który sprawi, że nadamy niezwykły klimat pomieszczeniom w naszym domu są niebanalne elementy. Poszukaj pchlich targów w swojej okolicy. Kto wie, może blisko Ciebie jest miejsce, w którym znajdziesz stare meble i dodatki z duszą, za niewielkie pieniądze? Warto poszperać także w internecie. Istnieje dużo stron, gdzie możesz kupować, wymieniać się z innymi użytkownikami i szukać inspiracji!

jak odnowić wnętrze

Nie bój się przerabiać staroci

Nie tylko meble z targu staroci, ale także meble, które już mamy w domu można przerobić w sposób, który poprawi ich wygląd i sprawi, że będą wyjątkowe. Wszelkie przedmioty drewniane można wyszlifować i nadać im nowy kolor. Warto także pobawić się gotowymi szablonami i sprayami. W starych krzesłach możesz wymienić obicia – wystarczy kawałek ciekawej tkaniny, pianka tapicerska i zszywacz tapicerski. Wiele mebli naprawdę nietrudno odnowić. Wszystkie potrzebne narzędzia znajdziemy w popularnych marketach budowlanych.

jak odnowić wnętrze

Potęga dodatków

Odnowić wnętrze pozwolą także nowe dodatki. Nie tylko meble takie jak szafa czy stół wpływają na ogólne wrażenie w danej przestrzeni. Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego oświetlenia, ale i tekstyliach – poduszki, zasłony, narzuty i koce to najtańszy sposób na zmiany w mieszkaniu. Nie bój się pokazywać swojego charakter także w domu. Lubisz fotografować bliskich? Wydrukuj swoje zdjęcia, włóż je w finezyjne oprawy i stwórz domową galerię marzeń!

Otwórz głowę

Pomysłów na odświeżenie domu i niebanalny design można szukać na każdym kroku. Nawet słoik po ogórkach może być fantastycznym pomysłem na wazon. Zacznij myśleć kreatywnie, a urządzanie domu już nigdy nie będzie dla Ciebie trudnym wyzwaniem, a jedynie przyjemnością!

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *