ModaPorady

Jak samemu zwęzić spódnicę?

Jak samemu zwęzić spódnicę?

Kupiłaś wymarzoną spódnicę w secondhandzie, ale jest na ciebie za duża? Znalazłaś na dnie szafy spódnicę, w której długo nie chodziłaś, mimo to nadal jest modna, lecz za szeroka w pasie? Takich historii jest jeszcze więcej i chyba każda kobieta miała w życiu taką sytuację. Najlepszym wyjściem jest powierzenie ubrania w ręce profesjonalnej krawcowej lub krawca. Niekiedy jednak zdarza się, że nie znamy nikogo, kto wykonałby nam taką usługę. Bez obaw! Tutaj dowiesz się, jak samemu zwęzić spódnicę. Poznaj kilka metod na przerobienie ubrań krok po kroku.

Każdy model spódnicy jest inny, dlatego sposób zwężania powinien być do niego dostosowany. Jednak, kiedy chcesz sama podjąć się tego zadania te wskazówki będą wystarczające. Przygotuj igłę z nitką i do dzieła! Zapoznaj się z ofertą https://infinityfashion.pl/spodnice, tu znajdziesz najmodniejsze spódnice w tym sezonie. Z pewnością dobierzesz rozmiar i fason idealnie dopasowany do ciebie.

Spódnica dopasowana do kształtu ciała – zwężanie

Włóż spódnicę, następnie złap nadmiar materiału po obu stronach i zabezpiecz go szpilkami na całej długości. Wyznaczysz w ten sposób docelową szerokość spódnicy. Zdejmij spódnicę i odwróć ją na lewą stronę. Mydłem lub kredą zaznacz linię wyznaczoną przez szpilki krawieckie. Wypruj zakładkę materiału, znajdującego się w pasie i wywiń, żeby cięcie było równe. Wystarczy, gdy odprujesz tylko boczny szew. Odetnij nadmiar materiału znajdującego się po bokach, zachowując lekki margines, żeby nie wyciąć zbyt wiele. Teraz zszyj spódnicę po wyznaczonej linii, wykorzystując do tego maszynę do szycia albo, jeśli masz dużo cierpliwości, zrób to ręcznie.

Spódnica rozkloszowana – metoda na zaszewkę

Prostym sposobem na zwężenie za szerokiej w pasie spódnicy jest wykonanie zaszewki w miejscu łączenia się materiału. Odwróć ją na lewą stronę i wzdłuż szwu zegnij spódnicę na pół. Zabezpiecz materiał szpilkami, żeby się nie ruszał. Wyznacz za pomocą centymetra krawieckiego, o ile chcesz zwęzić ubranie. Od tego miejsca narysuj trójkąt tak, żeby połączył się ze szwem. Zszyj spódnicę w tym miejscu i wytnij nadmiar materiału. Gotowe!

Uniwersalny trik – wmontowanie sznurka w niewidocznym miejscu

Przy tej metodzie będziesz potrzebowała szerokiej wstążki oraz sznurka lub gumki. Wywróć spódnicę na drugą stronę. Umieść wstążkę z tyłu na klinie. Przyszyj wstążkę do spódnicy, prowadząc igłę po długości, krótsze krawędzie mają tworzyć tunel. Teraz nawiń sznurek na agrafkę i przewlecz go przez powstały otwór. Uważaj, żeby nie przeciągnąć go za mocno. Sznurek powinien wystawać z obu stron. Kiedy będziesz zakładać spódnicę, pamiętaj o związaniu sznurka, regulując przy tym jej szerokość.

Rozwiązanie, które warto znać!

Na jednym z portali, cieszącym się ogromną popularnością można znaleźć sposób na zwężanie ubrań. To jest tak proste, że każdy będzie w stanie zwęzić spódnicę samemu. Przygotuj sobie igłę i nitkę. Szycie wykonaj wzdłuż szlufki lub po bokach spódnicy. Wprowadź igłę od spodu materiału poniżej klinu, przeciągnij ją na zewnątrz i wbij się kawałek dalej, w taki sposób, żeby uzyskać małą kreseczkę. Wykonuj te kroki do końca materiału i zaciągnij mocno nitkę. Nadmiar został szybko zniwelowany, a spódnica straciła kilka centymetrów w talii.

Przeszyj guzik

Jeśli za szeroka okazała się spódnica zapinana na guzik, to nic straconego. Wystarczy, że przeszyjesz go w inne miejsce i będzie jak nowa. Może obejdzie się nawet bez wypruwania paska.

Wprowadź gumkę w pasie

Szybkim i efektownym rozwiązaniem będzie też przerobienie tej części garderoby na spódnicę z gumką. Od zewnętrznej strony wykonaj niewielkie cięcie. Gumkę nawlecz na agrafkę i delikatnie przeciągnij ją dookoła paska przez powstały otwór. Wyreguluj szerokość spódnicy. Następnie zszyj ze sobą dwa końce gumki. Możesz też zaszyć dziurkę, przez którą przechodziła agrafka.

Kiedy mimo wszelkich starań i wysiłku, jaki włożyłaś w wypróbowanie tych metod, twoja spódnica nadal nie wygląda dobrze, nie zaprzątaj już nią sobie głowy. W końcu znajdziesz odpowiedniego fachowca, który ją uratuje.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *