Poszukiwania nowego samochodu dla firmy to nie lada wyzwanie. Najpierw trzeba określić swoje finansowe możliwości. Później należy znaleźć odpowiedni model. Następnie, jeżeli nie dysponujemy wolną gotówką, szukamy źródła finansowania. Najczęściej wybór pana na kredyt lub leasing. W przypadku każdego z nich warto oszacować koszty, przed skorzystaniem z konkretnej oferty. Pomocny w tym zadaniu będzie kalkulator leasingowy. Sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat.
Kredyt czy leasing – kalkulator pomoże Ci wybrać
Aby poznać orientacyjne koszty związane z leasingiem i kredytem, nie trzeba wychodzić z domu. Przewidywaną wysokość opłat i innych nakładów finansowych, jakich wymaga pozyskanie firmowego pojazdu, uda się sprawdzić przez internet, korzystając z bezpłatnego kalkulatora. W przypadku kredytu narzędzie pozwoli szybko zorientować się w kosztach, które trzeba będzie pokryć. Podobnie działa kalkulator leasingowy. Narzędzie dostarcza informacji na temat przewidywanej wysokości opłaty wstępnej, wykupu i miesięcznej raty.
Kalkulatory leasingu i kredytowe będą przydatnym rozwiązaniem, szczególnie kiedy liczy się czas i szuka się sposobów na to, by zaoszczędzić pieniądze. Dokonanie prostych kalkulacji ułatwia też porównanie kosztów kredytu i leasingu, by wybrać korzystniejsze finansowanie dla swojej firmy. Na rynku dostępne są rozmaite kalkulatory przygotowane przez leasingodawców, operatorów i doradców. Warto korzystać z tych, które pozwalają na dokonanie bezpłatnych obliczeń. Dostępne są zarówno narzędzia w wersji podstawowej, jak i warianty przeznaczone do kalkulacji finansowania samochodów osobowych, transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń. Proste w obsłudze kalkulatory leasingowe znajdziesz na stronie https://klf24.pl/kalkulator-leasingowy-kredytowy. Udostępniono tam również narzędzia do obliczania kosztów kredytu.
Jak działa kalkulator leasingu?
Kalkulacja przewidywanych kosztów leasingu rozpoczyna się od wyboru rodzaju pojazdu, jaki chce się sfinansować – samochodu osobowego, ciężarowego lub innego przedmiotu, który ma zostać objęty umową. Kolejnym krokiem jest podanie wartości netto pojazdu. Następnie określa się procent wpłaty własnej, wykupu końcowego oraz liczbę miesięcy. Po wyborze wszystkich opcji kalkulator obliczy raty leasingu, wysokość opłaty i kwoty wykupy.
Kalkulator leasingowy ułatwia podjęcie decyzji na temat tego, czy chce się skorzystać z finansowania samochodu firmowego kredytem, czy leasingiem. Pozwala też szybko porównać poszczególne oferty i ocenić ich opłacalność. Trzeba jednak pamiętać, że kalkulator leasingu przedstawia jedynie orientacyjne, uśrednione wartości. Mogą się one różnić od tych, które będą obowiązywać w rzeczywistości. Na wspomniane różnice wpływają zdolność kredytowa, aktualne promocje, staż przedsiębiorcy na rynku, a nawet model samochodu, który się wybierze. Aby uzyskać szczegółowe dane, po dokonaniu kalkulacji warto skontaktować się z doradcą.
Jeżeli chcesz sprawdzić, ile wyniesie miesięczna rata leasingu lub kredytu na samochód, skorzystaj z darmowego kalkulatora. Narzędzie daje pogląd na to, którą ofertę finansowania wybrać, by nie mieć problemu ze spłatą zobowiązania. Dokonanie szybkich kalkulacji z pewnością przyspieszy proces pozyskania samochodu niezbędnego do rozwijania własnego biznesu.