Porady

Materace sprężynowe-kieszeniowe – co je wyróżnia?

Materace sprężynowe-kieszeniowe – co je wyróżnia?

Materac sprężynowy-kieszeniowy jest ulepszoną i unowocześnioną wersją materaca sprężynowego. Idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika, dzięki czemu gwarantuje komfort i zdrowy, regenerujący sen. Sprawdź, co wyróżnia materace sprężynowe-kieszeniowe.

Optymalne dostosowanie do ludzkiej sylwetki

Modele wykonane w oparciu o technologię osobnych kieszeni charakteryzują się dużą sprężystością i znakomitą elastycznością punktową. Doskonale dopasowują się do krzywizn anatomicznych ciała, zapewniając kręgosłupowi podparcie i dbając o regenerację mięśni.

Nowoczesna konstrukcja

Materace typu pocket tworzone są z małych sprężyn o kształcie walca. Każda spirala zostaje umieszczona w oddzielnej kieszonce uszytej z tkaniny. Między metalowymi elementami nie ma połączeń, dlatego mogą pracować niezależnie od siebie. Sprężyny w kieszonkach, ze względów bezpieczeństwa, pokrywa się pianką poliuretanową albo trwalszymi, elastycznymi piankami lateksowymi. Koszt nabycia materaca sprężynowo-kieszeniowego jest dość wysoki, lecz zalety innowacyjnej budowy rekompensują wydatek.

Materace kieszeniowe i strefy twardości

Część materacy sprężynowych-kieszeniowych posiada strefy twardości. W ich konstrukcji uwzględniono od 3 do 7 fragmentów. W obrębie jednego materaca montuje się sprężyny o rozmaitym stopniu twardości. Biodra i ramiona wymagające lepszego podparcia spoczywają więc na twardszym podłożu.

Solidność

Sprężyny w materacach sprężynowych-kieszeniowych cechują się dużą trwałością. Modele z nich wykonane służą swoim użytkownikom przez długie lata. Poleca się je przede wszystkim osobom o wadze przekraczającej 80 kilogramów. Im większy ciężar działa na sprężyny, tym silniej materac go wypiera. Użytkownik śpiący na modelu typu pocket nie odczuwa wrażenia zapadania. Na rynku znajdziemy mnóstwo wariantów materaców o zróżnicowanych współczynnikach twardości. Łatwo zatem odnaleźć wersję dostosowaną do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Materace sprężynowe-kieszonkowe – najlepsze dla par

Oddzielenie sprężyn, a także ich niezależna praca sprawia, że odczujemy ruchów osoby śpiącej obok nas.  Metalowe spirale w kieszonkach układają się liniowo. Wraz ze wzrostem obciążenia, proporcjonalnie się uginają. Pracują cicho, dlatego naszego snu nie zakłócą żadne odgłosy. Dobra elastyczność punktowa gwarantuje optymalne podparcie każdemu z ciał mających styczność z materacem kieszeniowym. Jeżeli szukasz najlepszego modelu do łoża małżeńskiego, postaw na wariant z porozdzielanymi sprężynami.

Materace typu pocket – zanim kupisz jeden z nich

Materace sprężynowe-kieszeniowe można nabyć w rozmaitych wariantach. Jeśli planujesz zakup modelu do swojej sypialni, poznaj wady i zalety konkretnych wersji. Zwróć uwagę na twardość, podział na strefy twardości i rodzaj pokrycia wierzchniego.

Materace sprężynowe-kieszeniowe nadają się do każdej sypialni. Rekomenduje się je osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa albo poleca do łóżek podwójnych. Sprężyny umieszczone w specjalnych kieszonkach zapewniają doskonałe podparcie dla ciała i przyjemny wypoczynek.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *