Porady

Nietypowe miejsca do przechowywania ubrań

Nietypowe miejsca do przechowywania ubrań

Nie masz gdzie trzymać swoich ubrań, a ich ilość ciągle rośnie? Nie myśl, że bez rozbudowanej garderoby czeka cię zguba. Być może trudno jest ci upchnąć całą odzież do szafy, ale to nie znaczy, że musisz się jej pozbywać. Sprawdź, gdzie możesz trzymać swoje ubrania i jednocześnie niebanalnie urządzić swój pokój.

Nie tylko szafa

Choć szafa jest podstawowym (oprócz łóżka) wyposażeniem każdego pokoju i to w niej mieści się większość ubrań, nie wszystko udaje się w niej upchnąć. Pozostałe elementy garderoby zazwyczaj układa się w różnego rodzaju szufladach, w szafkach, komodach. Na tym jednak opcje przechowywania ubrań się nie kończą. Przedstawiamy ciekawe alternatywy dla tradycyjnych półek, które mogą okazać się również bardzo stylowymi elementami wyposażenia wnętrza.

Nie tylko na skarby

W niektórych sypialniach widuje się duże skrzynie, do złudzenia przypominające te, w których piraci z filmów przenoszą swój łup. Zazwyczaj służą do przetrzymywania pościeli lub bielizny pościelowej, ale kto powiedział, że nie nadają się też do składowania ubrań? Rozwiązanie to warto stosować przede wszystkim w przypadku ubrań sezonowych, których w danym momencie nie nosimy.

Jak gwiazda

Na pewno nie raz twoim oczom ukazało się wnętrze garderoby jakiegoś celebryty, czy to w telewizji, czy w Internecie. Jednym z przedmiotów wartych uwagi w takim miejscu jest stojak na ubrania, na którym wiszą eleganckie kreacje proszące się o założenie. Ty również możesz mieć taki wieszak i przebierać między wiszącymi na nim elementami twojej garderoby. Zaletą posiadania takiego stojaka jest większa ilość miejsca dla wiszących na nim ubrań niż w szafie, w której – przyznaj, robiłeś to – czasem upychałeś niemieszczące się marynarki i swetry.

Mniejsze przedmioty

Choć bielizna, szaliki, czapki i rękawiczki zajmują mało miejsca, często jest z nimi najwięcej kłopotów. Jeżeli wciąż masz w szafie sporo miejsca, możesz posegregować wszystkie drobiazgi przy pomocy ozdobnych pudełek lub wiklinowych koszyków. Jeśli zaś cierpisz z powodu absolutnego braku miejsca, zastanów się nad kupnem pufów, które w dyskretny sposób ukryją wszystkie drobne części odzieży.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *