Dom

Przestrzeń pod schodami – co z nią zrobić?

Przestrzeń pod schodami – co z nią zrobić?

Często zdarza się sytuacja, że kiedy w domu montowane są schody, pod nimi zostaje pusta przestrzeń i nie do końca wiadomo co można z nią zrobić. Szkoda jednak, aby cenne metry kwadratowe pozostały niezagospodarowane. Warto zatem zastanowić się jak można ciekawie zaaranżować przestrzeń pod schodami a z pewnością znajdzie się na to trochę fajnych pomysłów. Poniżej znajduje się kilka z nich.

Buda dla psa

Masz pupila? To świetnie. Zrób mu małe mieszkanko pod schodami. W przeciwieństwie do Harrego Pottera, dla psa będzie to duży luksus. Zwierzę z pewnością poczuje, że ma swoje miejsce w domu, w dodatku całkiem przytulne. Możesz zlecić wykonanie specjalistom tak, aby nie tylko buda pełniła funkcję praktyczną, ale również idealnie wpasowała się w Twoje wnętrze a wręcz je ozdabiała. Może ona być całkiem zabudowana, wówczas wystarczą małe drzwiczki albo dziura w ścianie, żeby psiak dostał się do swojego legowiska. Można również urządzić mu po prostu azyl pod schodami, ale bez zabudowania. Jest to tańsza opcja, choć wtedy wszystkie zabawki oraz psie akcesoria będą na widoku i mogą sprawiać wrażenie bałaganu. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz możliwości.

Przestrzeń pod schodami sprawdzi się jako schowek

Co można zrobić, jeżeli posiadamy ogromną ilość rzeczy, ale nie mamy gdzie ich włożyć? Odkurzacz, szczotki, mopy… to wszystko zajmuje miejsce a w lepiej nie trzymać takich rzeczy na wierzchu, ponieważ mogą skutecznie oszpecić wnętrze. Od czego jednak jest przestrzeń pod schodami? Wystarczy ją zabudować i wstawić drzwiczki a zyskamy idealne miejsce na przechowalnie sprzętów.

Barek na alkohol

Pod schodami z pewnością zmieści się kilka stojaków na wino, a może nawet cała szafeczka, w której będziemy mogli trzymać trunki alkoholowe? Może to być równie praktyczne co efektowne, warto zatem zastanowić się czy przestrzeń pod schodami nie powinna mieć właśnie takiej funkcji. Szczególnie, jeżeli przechowujemy alkohol w domu, ale nie mamy miejsca, by ładnie go wyeksponować.

Przytulny kącik

Pod schody można również wstawić niewielką kanapę, na której w spokoju odpoczniemy po ciężkim dniu. Niezwykle przyjemna wizja – kąt ciasny, ale własny. Pod meblem schować można kilka książek, a wtedy nasza przestrzeń pod schodami spełni rolę małej czytelni.

Pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca może być wiele. Warto przemyśleć czego się oczekuje od tych kilku metrów kwadratowych i co najbardziej nam się przyda. Najlepiej nie zostawiać takiej przestrzeni pustej, ponieważ możemy stracić okazję na wykorzystanie w pełni potencjału, jaki tkwi w urządzanym domu.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *