Porady

Soczewki kontaktowe a uprawianie sportu – 4 rady dla każdego

Soczewki kontaktowe a uprawianie sportu – 4 rady dla każdego

Osoby posiadające wady wzroku wcale nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych aktywności fizycznych. Okulary warto jednak zamienić na wygodne soczewki, które zagwarantują maksymalny komfort podczas uprawiania sportów indywidualnych i zespołowych. O czym warto pamiętać, decydując się na wybór soczewek dla sportowca?

Skorzystaj z porad lekarza

Każda osoba, która pragnie zamienić swoje okulary na soczewki, powinna skontaktować się w pierwszej kolejności z doświadczonym okulistą. Przeprowadzi on odpowiednio dobrane badania wzroku. Są one niezbędne, aby odpowiednio dobrać soczewki i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do ich użytkowania. Jeśli decydujemy się na soczewki tylko ze względu na uprawiany przez nas sport, warto poinformować o tym lekarza. Dobierze je w ten sposób, aby w jak największym stopniu dobrze służyły nam podczas treningów.

Sporty wodne a soczewki kontaktowe

Jeśli uprawiamy sporty wodne, pływamy lub w inny sposób podczas treningu mamy kontakt z wodą, koniecznie powinniśmy korzystać z soczewek jednodniowych. Woda zarówno w basenach, jak i w innych zbiornikach wodnych, nie jest idealnie czysta. Dlatego soczewki kontaktowe po treningu powinny być natychmiast wymienione na nowe. Soczewki jednodniowe dają taką możliwość, są relatywnie tanie i odpowiednio dostosowane do krótkiego użytkowania.

Warto dodatkowo podczas uprawiania sportów wodnych wykorzystywać gogle pływackie, które w jeszcze większym stopniu zabezpieczą nasze oczy przed z bakteriami, grzybami i zarazkami. Dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych infekcji. Szeroki wybór soczewek jednodniowych i nie tylko znajdziesz na stronie https://soczewki24.pl/2-soczewki-kontaktowe.

Sporty na świeżym powietrzu

Jeśli jesteśmy miłośnikami uprawiania sportów na świeżym powietrzu, warto zdecydować się na wybór soczewek miękkich, które wykonane są z użyciem hydrożelu. Ma on właściwości wodochłonne, gazochłonne i jednocześnie przepuszcza tlen. Dzięki czemu nasze oczy nie stają się wysuszone, zmęczone, czujemy się komfortowo i wygodnie nawet po kilku godzinnym treningu. Interesującym pomysłem może być wykorzystanie również soczewek absorbujących promieniowanie UV. Soczewki kontaktowe wyposażone w taki filtr w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi zagwarantują maksymalne bezpieczeństwo w momencie, gdy trenujemy na świeżym powietrzu.

Soczewki kontaktowe przy sportach ekstremalnych

Sporty ekstremalne wymagają innych rozwiązań w porównaniu z pozostałymi aktywnościami fizycznym. Bardzo często wiążą się one z wielogodzinnym lub nawet kilkudniowym działaniem, które wymaga innych rozwiązań również w aspekcie z soczewek. Jeśli sport ekstremalny będzie związany z dłuższą podróżą, warto zastanowić się nad zakupem soczewek tygodniowych lub miesięcznych. Nie będzie wtedy konieczności ich częstego zmieniania, co może znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Sięgajmy po soczewki wykonane z różnych materiałów silikonowych i hydrożelowych, które nawet w ekstremalnych warunkach świetnie spełnią swoją funkcję.

Soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla każdego sportowca. Szczególnie zalecane są soczewki jednodniowe, które umożliwiają w łatwy sposób zachowanie higieny oczu. Korzystanie z soczewek jest świetną alternatywą dla okularów, która z pewnością zostanie doceniona przez aktywne osoby.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *