Porady

5 sposobów na zorganizowanie miejsca pracy

5 sposobów na zorganizowanie miejsca pracy

Porządek na biurku oznacza porządek w głowie. Odpowiednie zorganizowanie przestrzeni wokół siebie owocuje lepszą koncentracją, większą wydajnością w pracy, ale i dobrym nastrojem. Jeżeli większość czasu spędzasz przy biurku i czujesz, że wszechogarniający chaos ci nie sprzyja, zapoznaj się z naszymi radami na dobre zagospodarowanie przestrzeni wokół siebie.

Co z oczu, to z serca

Pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć w celu zorganizowania swojego biurka, jest pozbycie się wszystkiego, co przeszkadza ci w pracy, a nawet jeśli nie przeszkadza – to nie pomaga w jej wykonaniu. Nie są ci przecież potrzebne gazetki reklamowe z pobliskiego marketu, zapewne nie potrzebujesz kiczowatej figurki, którą dla żartu podarowali ci koledzy z pracy, a ten uschnięty kwiatek już dawno powinien znaleźć się w lepszym miejscu.

W zasięgu wzroku

Najbardziej aktualne dokumenty, potrzebne do wykonania danego zlecenia, dobrze jest mieć na biurku. Podobnie jest z typowo biurowymi przedmiotami, takimi jak długopisy, zszywacz, ołówek itp. Nie pozwól jednak, aby leżały rozsypane i gubiły się pomiędzy obszernymi arkuszami, najnowszym wydaniem twojego ulubionego czasopisma i korespondencją. Zainwestuj w niewielkie organizery lub zwykłe wiklinowe koszyki, żeby poskromić niesforną gromadę przyborów.

Zawsze pod ręką

Sam blat biurka najczęściej nie wystarcza do pomieszczenia wszystkich potrzebnych dokumentów i przydatnych przedmiotów. W tym celu warto schować je do szuflady czy półki, będącej integralną częścią biurka. Należy jednak dość regularnie zaglądać do takiego schowka i porządkować go.

Miłe dla oka dodatki

Nie samą pracą żyje człowiek. Zresztą czasem, aby zebrać myśli i kontynuować wykonywanie zadania, trzeba na chwilę oderwać od niego myśli i odprężyć się. W tym celu warto postawić na blacie biurka ulubioną roślinę, zdjęcie ukochanej osoby albo inny przedmiot, którego obecność koi i przywodzi na myśl coś przyjemnego.

Według uznania

Porządkując swoje biurko należy pamiętać przede wszystkim o swoich osobistych preferencjach. Jeżeli z natury wolisz minimalistyczne rozwiązania, pozbądź się zbędnych obiektów, które tylko rozpraszają twoją uwagę. Jeżeli z kolei wzdrygasz się na widok pustego biurka, wypełnij przestrzeń wokół siebie tym, co lubisz i co uważasz za potrzebne.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *