Wnętrza

Ulice świata, jako świetny pomysł na zaaranżowanie salonu – 5 propozycji fototapet

Ulice świata, jako świetny pomysł na zaaranżowanie salonu – 5 propozycji fototapet

Fototapety z ulicami wielkich miast są wyjątkowo uniwersalnymi ozdobami. Doskonale nadają się do większości wnętrz, w zależności od ich kolorystyki i stylu. Sprawdź najciekawsze propozycje fototapet z ulicami świata i zadbaj o gustowne wykończenie aranżowanego salonu.

Fototapeta z widokiem na Londyn

Aby dodać pokojowi dziennemu modnego i niebanalnego charakteru, zdecyduj się na fototapetę z piętrowym autobusem, czerwoną budką telefoniczną, Big Benem, London Bridge albo charakterystycznym diabelskim młynem. Brytyjski klimat stanie się niecodzienną oprawą dla popołudniowych spotkań ze znajomymi i przywiedzie na myśl skojarzenia z wielokulturową metropolią. Fototapety z londyńskimi widokami często pojawiają się w katalogach z wnętrzarskimi trendami. Aby pozostawać na bieżąco z sugestiami projektantów, warto przykleić wybraną ozdobę na pustą ścianę w salonie, wypełniając dostępną przestrzeń pocztówkowymi zdjęciami z jednej ze światowych stolic mody.

Fototapeta z paryskimi ulicami

Jeśli chcesz sprawić, by aranżowany salon stał się bardziej romantycznym miejscem, zdecyduj się na ozdobę ścienną z katedrą Notre Dame, wieżą Eiffla, Łukiem Triumfalnym albo z jedną z nastrojowych alejek miasta zakochanych. Fototapeta z ulicami Paryża jest ponadczasowo elegancka i świetnie sprawdzi się w aranżacjach w stylu prowansalskim, shabby chic, eklektycznym, glamour, klasycznym albo retro. Ozdoba wprawia w melancholijny nastrój, a także dodaje pomieszczeniom przytulności i ciepła. Piękno i czar paryskich uliczek w połączeniu z blaskiem świec i bukietami kwiatów wykreuje niezwykłą atmosferę w mieszkaniu pary zakochanych w sobie osób.

Fototapeta z panoramą Nowego Jorku

Nowoczesna architektura i ruchliwe, zatłoczone ulice jednej z największych metropolii świata rewelacyjnie komponują się z wnętrzami loftowymi, modernistycznymi i industrialnymi.  Panorama Nowego Jorku, wypełniona szeregami samochodów, w tym żółtych taksówek, wspaniale prezentuje się zestawiona z ciekawym oświetleniem, designerskimi meblami i dodatkami. Ozdoba z powodzeniem zbuduje niebanalny wystrój i przyciągnie uwagę zaproszonych gości. W wariancie czarnobiałym budzi skojarzenia z kadrami z hollywoodzkich filmów. Wielkomiejski szyk wypada intrygująco z dekoracjami w intensywnych barwach.

Fototapeta z Wenecją

Zjawiskowa architektura, kanały z gondolami, malownicze wąskie uliczki, kolorowe okiennice, liczne kładki i mosty – to wszystko znajdziemy na fototapetach przedstawiających niezwykłą Wenecję. Ozdoby o romantycznej aurze potrafią oczarować swoją urodą. Jeśli  lubisz wnętrza o niepowtarzalnym uroku, udekoruj ściany salonu fototapetą z widokiem na Wenecję.

Fototapeta z panoramą Rzymu

Fototapety z wiecznym miastem ukazują Koloseum, Fontannę Di Trevi czy Bazylika Świętego Piotra, a także ciasne uliczki ze skuterami Vespa. Piękno architektury i szczególny charakter włoskiej metropolii będą wyglądać niesamowicie efektownie. Dzięki nim poczujemy się jak na wczasach na południu Europy.

Jeśli szukasz ciekawej ozdoby do salonu, wybierz fototapetę z ulicą jednego z wielkich miast. Widokówki ze zdjęciami metropolii idealnie wpasują się w wystrój wnętrz urządzanych ze smakiem, niezależnie od stylu aranżacji.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *