Porady

Jak przewozić rower kamperem

Jak przewozić rower kamperem

Jazda rowerem to ulubiona forma rekreacji wielu pasjonatów sportu. Mnóstwo osób nie wyobraża sobie spędzenia urlopu bez roweru, jednak ich transport nie należy do najprostszych zadań. Niezależnie od środka komunikacji rowery wymagają specjalnego przewozu, któremu sprosta kamper. Jeżeli jesteś początkującym karavaningowcem, koniecznie przeczytaj, w jaki sposób przewozić rower kamperem.

Przewożenie roweru w kamperze – czy to dobry pomysł?

Podróżowanie kamperem to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Wszystko, czego do tego potrzebujesz to dobry humor, odpowiedni budżet i sprawdzona wypożyczalnia kamperów, gdy nie masz własnego pojazdu. Wyjazd kamperem z rodziną, przyjaciółmi czy w pojedynkę to niecodzienna atrakcja dla każdego, lecz warto jeszcze bardziej urozmaicić swój pobyt. Wielbiciele jazdy na rowerze śmiało mogą przewozić swój sprzęt w niemal każdym modelu kampera. Rowerami można przemieszczać się po ulicach dużych miast, bez konieczności stania w korkach albo wyjechać w trasę tam, gdzie nie przedostanie się kamper. Nie musisz się już zastanawiać czy transport rowerów kamperem to dobry pomysł, ale warto przeczytać, jak to zrobić.

Kamper z garażem do przewozu rowerów

Dom na kółkach z garażem – brzmi abstrakcyjnie, ale jest to możliwe. Niektóre modele kamperów mają wydzieloną przestrzeń garażową, w której można przewozić rowery, narty czy nawet skuter. Decydując się na pojazd z oddzielonym garażem, możesz liczyć na wygodne podróżowanie i nie martwić się o montowanie dodatkowych haków lub bagażnika. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć rower albo skuter specjalnymi pasami i ruszać w drogę.

Bagażnik rowerowy na ścianę kampera

Nie każdy kamper posiada osobny garaż, który umożliwia przewóz rowerów, lecz można sobie z tym poradzić inaczej. Popularnym rozwiązaniem wśród miłośników rowerowych wycieczek jest zakup bagażnika na rowery, który można przymocować do ściany kampera. Zazwyczaj bagażniki te przeznaczone są do transportu czterech rowerów. Niektóre modele oferują dokupienie dodatkowej szyny. Bagażnik rowerowy nie utrudnia jazdy kierowcy kampera ani innym użytkownikom jezdni. Występuje również możliwość zakrycia rowerów za pomocą specjalnej pokrywy na bagażnik. Dzięki temu twoje rowery nie będą narażone na niespodziewane warunki atmosferyczne i zabrudzenia.

Bagażnik rowerowy montowany na hak

Popularnym rozwiązaniem przewożenia rowerów w kamperze są bagażniki mocowane na hak pojazdu. Jest to całkowicie bezpieczna metoda przewożenia rowerów, która sprawdzi się zarówno podczas jazdy samochodem osobowym, jak i kamperem. Wystarczy odpowiednio zamontować wybrany model bagażnika na haku. Czasami pojawiają się problemy z zamocowaniem sprzętu, które wynikają z niedopasowania bagażnika do rodzaju haka w pojeździe. Jednak dokładne sprawdzenie parametrów kampera oraz właściwości bagażnika rowerowego nie powinno powodować żadnych utrudnień.

Przewóz rowerów kamperem – o czym należy pamiętać?

Kampery z przestrzenią garażową to najlepsze rozwiązanie do transportu rowerów, jednak nie każdemu uda się wypożyczyć taki model pojazdu. Jeżeli zdecydujesz się na bagażnik rowerowy, upewnij się, że wszystkie elementy są dobrze przymocowane i nic się nie odepnie podczas jazdy. W niektórych krajach europejskich wymagane jest zabezpieczenie i oznaczenie wystających poza ramę kampera części. Warto zaopatrzyć się w pokrowce na rowery, aby uchronić je przed deszczem lub pyłami, unoszącymi się w trakcie podróży. Zanim wyruszysz w trasę, zapoznaj się z lokalnymi szlakami rowerowymi, a także przypomnij sobie obowiązujące zasady ruchu drogowego, aby wakacje przebiegały bezpiecznie.

Podsumowanie

Zwolennicy jazdy na rowerze nie muszą martwić się o ich transport kamperem. Występuje wiele opcji przewożenia rowerów, dlatego każdy powinien znaleźć odpowiednią dla siebie metodę. Zarówno garaż w kamperze, jak i bagażnik to sprawdzone i bezpieczne sposoby na podróżowanie z rowerami.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *