Porady

Porządek w biżuterii, czyli jak ją przechowywać

Porządek w biżuterii, czyli jak ją przechowywać

Istnieje wiele sposobów na przechowywanie drogocennych błyskotek. Najważniejsze jest jednak, aby były one trzymane w porządku, poszanowaniu oraz oczywiście, żeby znajdowały się w jednym miejscu – wtedy z pewnością posłużą dłużej. Posiadając porządek w biżuterii ograniczamy ryzyko zgubienia jej oraz zniszczenia. O swoje skarby trzeba dbać, prawda? Dlatego właśnie poniżej przedstawionych zostało kilka sposobów na przechowywanie biżuterii w domu.

1. Kuferek

Bardzo elegancki sposób na przechowanie kosztowności. Najczęściej również niezwykle wygodny, ponieważ kuferki mają liczne przegródki i szufladki, dzięki czemu porządek w biżuterii utrzymuje się praktycznie sam. Najczęściej skrzynka taka jest także bezpieczna, ponieważ w sklepach można z łatwością trafić na kuferki zamykane na kluczyk. Świetna opcja, chociaż wiąże się z odrobinę wyższymi kosztami, szczególnie jeśli zależy nam na zabezpieczonym i stylowym pudełku. Warto jednak zainwestować i mieć porządne, przystosowane miejsce do składowania pięknej biżuterii.

2. Stojaki

Takie akcesoria możemy znaleźć w wielu różnych sklepach i to w dodatku całkiem tanio! Zdecydowanym atutem tego rozwiązania jest jego prostota i wygoda – wystarczy położyć bądź powiesić biżuterię na stojaku, nie przykładając do tego nawet specjalnej uwagi. Błyskotki znajdą swoje miejsce, niestety będą one na widoku, niezabezpieczone i najczęściej w nieładzie. Mogą się przez to zaplątać i sprawić kłopot. Jest to jednak świetne rozwiązanie dla osób, które ściągają biżuterię szybko i nie chcą zaprzątać sobie głowy układaniem jej w specjalnych przegródkach.

3. Haczyki

Pomysł ten jest opcją, która nie wymaga dużych funduszy i świetnie sprawdzi się we wnętrzu, gdzie nie ma miejsca na kolejne bibeloty postawione na meblach. Haczyki można bowiem powiesić na ścianie bądź drzwiach. Podobnie jak w przypadku stojaków – są one bardzo wygodne, jednak wszystkie błyskotki pozostają na wierzchu. Jest jednak większa szansa utrzymać porządek w biżuterii i sprawić, że naszyjniki się nie poplączą a kolczyki powieszone zostaną obok siebie i łatwo będzie je zlokalizować.

4. Pudełka

Zwykłe, ładne pudełko może również nadać się na nasze kosztowności. Jest to w pewnym sensie połączenie kuferka i stojaka, ponieważ biżuteria jest schowana w jednym miejscu i nie wystawiona na widok publiczny, jednak w pudełku nie ma przegródek a zatem leży w nieładzie. Można temu jednak zaradzić używając mniejszych pudełeczek, którymi sami podzielimy przestrzeń skrzynki. Atutem tego rozwiązania jest to, że nie potrzeba dużych funduszy a efekt może być rewelacyjny – pudełko nie tylko przechowa kosztowności, ale również idealnie wpasuje się w nasze wnętrze.

Biżuteria często jest bardzo kosztowna, dlatego warto o nią dbać. Najlepiej zatem postarać się o to, aby znalazł się dla niej specjalny kąt w naszym mieszkaniu. Może to być kuferek, pudełko, stojak, haczyk bądź cokolwiek innego – jednak najważniejsze jest to, abyśmy zawsze odkładali błyskotki na miejsce. Pomoże nam to utrzymać porządek wśród naszych ozdób i cieszyć się nimi długi czas.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *