Wnętrza

Napisy na ścianach – nowa moda

Napisy na ścianach – nowa moda

Aktualne trendy wskazują na to, że bardzo popularne stało się wieszanie, pisanie bądź przyklejanie na ścianach swojego mieszkania różnych sentencji. Czasami są to zabawne teksty, innym razem mają na celu powitać gości a niektóre głoszą wyznawane przez gospodarza poglądy. Jakie napisy na ścianach są najbardziej popularne i czy wieszanie ich na murach swojego wnętrza ma sens?

Twoje mieszkanie – Twoje zasady

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że każdy ma prawo urządzić się według swojego gustu. Dlatego właśnie, jeżeli ktoś ma ochotę umieścić na jednej ze swoich ścian sentencję to widocznie była ona warta umieszczenia jej w tym miejscu. Nie powinno podlegać to dyskusji, o ile napis nie jest obraźliwy bądź wulgarny. Najczęściej są to jednak całkiem niegroźne, subtelne i dość uniwersalne zdania, które naprawdę dodają wnętrzu uroku i klimatu a właścicielowi pomagają spersonalizować mieszkanie. Gospodarz może w ten sposób wyrazić siebie a goście – odrobinę lepiej go poznać. Dzięki powieszonej na ścianie sentecji można zatem poczuć się swobodniej a nierzadko może stać się ona świetnym tematem do rozpoczęcia ciekawej rozmowy.

Wszystko z umiarem

Jak we wszystkim – również w ozdabianiu ścian swojego mieszkania napisami znajdziemy granicę dobrego smaku. Przesadą będzie bowiem, jeśli każdy mur zwierał będzie sentencję bądź nawet kilka. Ściany to nie kartki książki i zbyt duża ilość tekstów umieszczonych na nich może sprawić, że nasze wnętrze zostanie oszpecone. Jeden bądź dwa napisy na ścianach w zupełności wystarczą, aby dodać uroku mieszkaniu. Umiar jest tu bardzo ważny.

Jakie testy są najbardziej popularne?

Moda to moda, jednak każdy powinien wybrać coś dla siebie. Ważne, aby na ścianie umieścić tekst, który nie tylko się nam podoba, ale również, z którym się zgadzamy. Najczęściej wybieranymi są jednak angielskie sentencje mówiące o miłości, przyjaźni bądź korzystaniu z życia. Bardzo popularne są także tabliczki ze śmiesznymi tekstami wiążącymi się z kawą, miłością do spania albo alkoholem i zabawą.

Napisy na ścianach są rewelacyjnym pomysłem, jednak trzeba pamiętać o tym, że aby wyglądały dobrze nie można przesadzić z ich ilością. Nie powinniśmy również umieszczać we wnętrzu czegoś, co w ogóle nas nie wyraża – w końcu priorytetem jest to, abyśmy dobrze czuli się w naszym, spersonalizowanym mieszkaniu.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *