lifestylePorady

Robótki ręczne – niezbędnik początkującego

Robótki ręczne – niezbędnik początkującego

Rok 2020 oprócz swoich negatywnych konsekwencji dał również możliwość realizacji swoich pasji, na które wcześniej nie było czasu. Popularne stały się wszelkiego rodzaju robótki ręczne. Jeśli chcesz dopiero rozpocząć przygodę z włóczką i drutami, to nic straconego. Tutaj odkryjesz niezbędne porady dla początkujących dziewiarek i dziewiarzy.

Przygotuj potrzebne materiały

Kiedy zdecydowaliście się wejść w świat mięciutkich włóczek, najpierw musicie odróżniać ich rodzaje, ponieważ od nich w dużej mierze zależy efekt końcowy robótki. Często można się spotkać z radami starszych dziewiarek, które mówią, że najlepiej się uczy, korzystając z grubej włóczki i drutów. To prawda, ponieważ szybciej zobaczycie efekty swojej pracy oraz wzór, jaki się tworzy. Pozwala to także wyłapać wkradające się błędy i na bieżąco je korygować. Na szczęście Internet nie jest wyłącznie skarbnicą wiedzy, ale proponuje bogatą ofertę sklepów internetowych z włóczkami. Jednym z nich jest https://zamotane.pl/pl/c/Wloczki/15, znajdziecie tu wiele tanich i dobrych jakościowo włóczek, z których wyczarujecie wszystko, co sobie wymarzycie. Dobierzcie również pasujące do nich druty, najlepiej te średniej grubości, które posłużą wam na lata pracy.

Jak nauczyć się robić na drutach?

Na początek wystarczą chęci, odpowiedni sprzęt i dużo praktyki. Im więcej będziecie ćwiczyć, tym lepsze będą rezultaty waszej pracy. Nie zniechęcajcie się zbyt szybko, to normalne, że na początku pojawią się błędy. Nie chodzi o to, żeby na samym początku stawiać sobie za cel zrobienie swetra. Zacznijcie od czegoś prostszego lub po prostu uczcie się przerabiać oczka przez całą długość włóczki, a później sprujcie to, co powstało i powtarzajcie czynność, dopóki nie nauczycie się dziergać. Gdy do perfekcji opanujecie podstawowe wzory, wtedy możecie się na nich opierać i tworzyć niepowtarzalne robótki.

Edukuj się

Wiecie już, że chcecie się nauczyć dziergać, przygotowaliście już potrzebne materiały, tylko nie wiecie jeszcze, jak to się robi. Pomocni mogą okazać się wasi bliscy, na przykład babcia, mama, ciocia, sąsiadka. Zapytajcie je czy potrafią robić na drutach, może sprawicie im niesamowitą radość, że będą mogły przekazać wam swoje umiejętności. Jeżeli wśród waszych przyjaciół czy rodziny nie ma osoby, która przekazałaby tajniki dziewiarstwa albo po prostu nie chcecie korzystać z ich doświadczenia, wtedy zbawienny okazuje się dostęp do internetu. Przeglądajcie artykuły na blogach skupionych wokół treści związanych z rękodziełem albo robieniem na drutach. Wszystkie wzory i tutoriale są opracowane przez doświadczone osoby, które opisują swoje sprawdzone sposoby na wykorzystanie włóczki. Serwis YouTube jest doskonałym źródłem wiedzy dla początkujących. W filmach lepiej widać cały proces przekładania drutów przez włóczkę, niż w instrukcjach tekstowych. Dzięki materiałom wideo można jednocześnie oglądać, jak wykonać daną czynność i od razu przekładać to na praktykę. Na temat robienia na drutach powstało również wiele publikacji książkowych, to dobra opcja dla zwolenników tradycyjnych poradników. Warto też zapisać się do grupy  na Facebooku, jest ich bardzo dużo, a przy tym mogą okazać się pomocne na początku drogi. Dołączenie do takiej społeczności daje same pozytywne skutki, można zaczerpnąć inspiracje na projekty lub pochwalić się pierwszymi dziełami. Jeżeli te sposoby edukacji nie są wystarczające możecie zapisać się na kurs dziewiarstwa z profesjonalnym instruktorem. Już od was zależy, jaki tryb nauki wam odpowiada.

Robienie na drutach nie jest takie trudne, na jakie wygląda. Należy jednak pamiętać, że na początku musicie uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać się podczas pierwszej napotkanej przeszkody. Po kilku próbach ocenicie czy to zajęcie do was pasuje, czy wolicie szukać nowych rękodzielniczych pasji.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *