Porady

4 pomysły na przechowywanie alkoholu w domu

4 pomysły na przechowywanie alkoholu w domu

Nie w każdym mieszkaniu znajdziemy alkohol, ale jeżeli już ktoś go przechowuje to powinien znaleźć na to odpowiednie miejsce. Ekspozycja trunków może być bardzo elegancka i robić za ozdobę. Z przechowywania alkoholu warto zatem uczynić ekskluzywny dodatek do wnętrz, bowiem butelka whisky może prezentować się całkiem nieźle za szklaną szybą a zapełniony stojak na wino będzie niezwykle efektowny. Poniżej znajdują się 4 sposoby na przechowywanie alkoholu w taki sposób, aby on robił wrażenie.

Przeznaczmy na to szafę

Jej design oczywiście powinniśmy dostosować do wnętrza, w jakim zamierzamy ją postawić. Niezależnie od tego czy będzie nowoczesna czy też w starym stylu oraz jaki będzie miała kolor – powinniśmy zwrócić uwagę na to czy półki są na tyle daleko od siebie, aby zmieściła się pomiędzy nimi butelka. Jeżeli chcemy zrobić z naszych zapasów alkoholowych ekspozycję to warto również pamiętać, żeby wybierając szafę zakupić taką, która ma szybę a nie jest zamykana nieprzeźroczystymi drzwiczkami.

Lodówka na alkohol

To nie tylko dość ładny sposób przechowywania trunków, ale również niezwykle praktyczny. Poza zimowymi grzańcami, ciepłe alkohole nie są raczej mile widziane na stole. Przechowywanie ich w specjalnej lodówce sprawi, że zawsze pozostaną schłodzone i gotowe do poczęstowania nimi gości. Lodówkę również należy wybrać pod kątem wizualnym, ale ważniejsze są jej parametry i jakość.

Stojaki na wino

Najczęściej są niewielkie, chociaż można również znaleźć takie, które pomieszczą więcej butelek. Doskonale eksponują ten elegancki trunek i pozwalają na utrzymanie porządku wśród swoich alkoholi. Atutem jest to, że zajmują niewiele miejsca, dlatego ułatwiają przechowywanie alkoholu w niewielkich pomieszczeniach.

Mini-bar zamknięty

Najczęściej na kluczyk. To dzięki temu nasz alkohol będzie bezpieczny a dostęp do niego będą miały tylko upoważnione do tego osoby. Rozwiązanie zarówno wygodne jak i eleganckie. Polecane przede wszystkim osobom, które mają dzieci w wieku dojrzewania – trunki będą zabezpieczone przed małoletnimi ciekawskimi.

Alkohol to ciekawy dodatek do wnętrza, szczególnie jeśli zostanie odpowiednio wyeksponowany. Jednak należy pamiętać o tym, że aby wystawka trunków była elegancka i robiła wrażenie, powinien panować na niej porządek. Odpowiednie przechowywanie alkoholu może robić naprawdę spore wrażenie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *