Współcześnie trudno wyobrazić sobie naukę bez komputera. Sprzęty umożliwiają dostęp do niezbędnych informacji, opracowań i przydatnych programów, dzięki czemu pisanie wypracowań i przygotowywanie do sprawdzianów idzie jak z płatka. To wszystko sprawia, że stały się niezbędnymi pomocami naukowymi. Ich zakup nie musi być kosztowny – sprzęty poleasingowe mają wyjątkowo przystępne ceny. Tylko który model okaże się lepszy dla ucznia – laptop, a może komputer stacjonarny?
Laptop poleasingowy dla ucznia – rozwiązanie dla starszych dzieci
Najważniejszą zaletą laptopów jest ich mobilność. To właśnie ona czyni je niezastąpionymi urządzeniami dla starszych, samodzielnych uczniów. W razie potrzeby przenośny komputer można zabrać do szkoły, by korzystać z niego w czasie lekcji – na przykład robiąc notatki albo prowadząc prezentację. Lekkie urządzenie o niewielkich wymiarach wygodnie się transportuje. Można je również zabrać do swojego pokoju, by w ciszy przygotować się do testu, obejrzeć ulubiony serial albo porozmawiać ze znajomymi. Laptopy mają mniejsze możliwości rozbudowy niż poleasingowe komputery stacjonarne – uda się wymienić ich dysk twardy, rozszerzyć pamięć operacyjną, zmienić kartę graficzną, ale na tym najczęściej kończą się dostępne modyfikacje. Warto zatem wybierać takie sprzęty, które posłużą przez kilka lat – solidne i wydajne.
Decydując się na zakup laptopa dla ucznia, najlepiej wziąć pod uwagę modele pochodzące od uznanych producentów – HP, Lenovo czy Getac. Świetnym wyborem będą też sprzęty firmy Dell. Laptopy poleasingowe z oferty tej marki można znaleźć na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/dell-184.html. Dostępne urządzenia zostały wykonane z trwałych materiałów i z dbałością niezawodne działanie aplikacji.
Laptopy dla uczniów – podzespoły i najważniejsze parametry
Laptopy poleasingowe dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i licealistów powinny mieć nowoczesne procesory. Chociaż wystarczą dwa rdzenie, najlepiej, aby sprzęt był wyposażony w czterowątkowy procesor Intel Core. Dla ucznia szkoły średniej, który intensywnie użytkuje komputer, zajmuje się projektowaniem graficznym albo grami, świetnym wyborem okaże się komputer z czterordzeniowym procesorem nowszej generacji.
Urządzenie powinno mieć odrębną kartę graficzną, lecz niekoniecznie gamingową. Pamięć RAM może pozostać na poziomie 4 GB, uda się też ją rozszerzyć w zależności od potrzeb. Wystarczający będzie twardy dysk o pojemności 500 GB. W przypadku laptopów kluczowe okażą się natomiast złącza i akcesoria oraz praktyczne urządzenia peryferyjne takie jak mysz, drukarka, monitor czy zestaw słuchawkowy.
Stacjonarne komputery poleasingowe – sprzęty dla młodszych uczniów
Poleasingowy komputer stacjonarny jest doskonałą propozycją dla najmłodszych dzieci. Dlaczego? Przede wszystkim na szerokie możliwości rozbudowy, pozwalające na dodawanie do urządzeń kolejnych i bardziej zaawansowanych funkcji wraz z wiekiem ucznia. Ponadto w przypadku komputerów stacjonarnych łatwiej kontrolować poczynania użytkowników.
W przypadku sprzętu podłączonego w jednym miejscu można na bieżąco sprawdzać, czy pociecha odpowiednio wykorzystuje czas i nie odwiedza niebezpiecznych stron. Oczywiście stacjonarne komputery poleasingowe, oprócz bycia pomocami naukowymi, powinny dawać też dzieciom rozrywkę.
Jaki powinien być poleasingowy komputer dla ucznia?
Komputer dla dziecka dopiero rozpoczynającego naukę w szkole nie musi być szczególnie rozbudowany czy technologicznie zaawansowany. Dla ucznia początkowych klas podstawówki warto wybrać prosty, niedrogi poleasingowy komputer stacjonarny. Wystarczający będzie sprzęt z procesorem dwurdzeniowym. Można zdecydować się na Intel Core albo na Intel Celeron lub Pentium. Jeśli dziecko nie interesuje się grami komputerowymi, lepiej wybrać komputer ze zintegrowaną kartą graficzną, a jeśli lubi grać – warto kupić urządzenie z kartą dedykowaną. Pamięć RAM w komputerze stacjonarnym dla ucznia może wynosić 4 GB, a dysk może mieć pojemność do 500 GB (HDD) lub 250 (SSD). Sprzęt powinien też oferować odpowiednie złącza (przede wszystkim USB) oraz korzystać z sieci bezprzewodowej WiFi.
Uczniowie, przede wszystkim Ci młodsi, nie potrzebują wyjątkowo rozbudowanych komputerów. Proste urządzenia powinny pozwalać na swobodne przeglądanie internetu, odrabianie zadań domowych i obsługę nieskomplikowanych programów. W przypadku młodszych uczniów lepszym wyborem będą stacjonarne komputery poleasingowe, a starszych – laptopy. Ponadto wraz z wiekiem dziecka powinno wzrastać zaawansowanie sprzętu. Urządzenie poleasingowe musi być w miarę możliwości dopasowane do zmieniających się z czasem potrzeb i zainteresowań ucznia.