Porady

Nowa garderoba na wiosnę – od czego rozpocząć porządki

Nowa garderoba na wiosnę – od czego rozpocząć porządki

Wiosna jest świetnym momentem na odświeżenie swojej garderoby. Najczęściej mimo pełnej szafy korzystamy z kilku ulubionych ubrań, w których dobrze się czujemy i wyglądamy. Reszta ciuchów niepotrzebnie zajmuje miejsce. Warto odmienić tę sytuację i posiadać w swojej szafie mniejszą ilość ubrań, które będziemy regularnie nosić. Od czego rozpocząć metamorfozę garderoby?

Znalezienie swojego stylu

Każdy z na ma swój styl, jednak tylko niewielka część osób wie, jak go wyrazić i podkreślić. Aby odkryć nasz indywidualny gust, warto dokładnie przeanalizować ubrania, w których czujemy się najlepiej. Nie musimy ograniczać się do naszej garderoby. Pójdźmy na zakupy do galerii handlowej lub lumpeksu i mierząc ciuchy, sprawdzajmy, w czym czujemy się dobrze i jednocześnie wyglądamy atrakcyjnie. Pomyślmy również styl, jakiej gwiazdy lub celebrytki najbardziej nam się podoba.  

Zakupy – sieciówki i lumpeksy

Na zakupach nie ograniczamy się jedynie do znanych markowych ciuchów. Aby dobrze się prezentować, nie musimy wydawać fortuny. Świetnym sposobem na uzupełnienie swojej garderoby jest wizyta w lumpeksach. Popularne obecnie second-handy umożliwiają zakup świetnej jakości ubrań po niskiej cenie. W lumpeksach możemy zakupić również oryginalne ubrania, jedyne w swoim rodzaju. Jest to również doskonałe rozwiązanie do osób o niecodziennym stylu, które lubią eksperymentować.

Stworzenie bazy

Najlepszym sposobem, aby uniknąć sytuacji, gdy mimo pełnej szafy nie mamy co na siebie włożyć, jest stworzenie dobrej bazy. Będą ją stanowiły ubrania proste, podstawowe, które będą wzajemnie do siebie pasowały. Doskonale w tej roli sprawdzą się proste koszule, gładkie spodnie i gładkie T-shirty. Wybierajmy również uniwersalne kolory jak biel, beż, czerń czy odcienie szarości. Posiadając taką bazę, możemy skupić się na dobieraniu do niej dowolnych dodatków – żakietów, swetrów, butów, torebek, które będą wyrażały nasz styl. Wybierając ubrania uzupełniające bazowy zestaw, nie bójmy się mocniejszych kolorów, wzorów czy faktur. Ubrania mają dodawać nam pewności siebie i podkreślać nasz wyjątkowy charakter.

Dobranie akcesoriów

Pamiętaj, że przeprowadzając wiosenną metamorfozę garderoby, warto zdecydować się również na zakup nowych dodatków. Często biżuteria, a także akcesoria jak torebki, szaliki, apaszki, są w stanie odmienić charakter każdej stylizacji. Gadżety te możemy podobnie jak ubrania zakupić również w wielu lumpeksach. Dobierając dodatki skoncentrujmy się, by pasowały do naszego stylu. W ten sposób będziemy mogli nosić je znacznie częściej.

Wiosenna wymiana garderoby nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Dokładnie przemyślane zakupy, które możemy z powodzeniem zrobić w lumpeksach, sprawią, że bez większych kosztów zupełnie odmienimy naszą szafę. Nowe ubrania poprawią nasze samopoczucie i sprawią, że poczujemy się bardziej pewne siebie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *