Wnętrza

Szafa tekstylna – kiedy będzie dobrym wyborem?

Szafa tekstylna – kiedy będzie dobrym wyborem?

Szafy kojarzą się zazwyczaj z solidnymi, ciężkimi meblami, zajmującymi sporo miejsca i trudnymi do przesunięcia. Nie jest tak jednak w przypadku każdej z szaf. W niektórych wnętrzach sprawdzą się warianty tekstylne – znacznie lżejsze i dające nowe możliwości aranżacyjne.

Za mało miejsca na meble? Wybierz szafę tekstylną

Ogromna garderoba jest marzeniem wielu kobiet (z pewnością również i mężczyzn!). Możliwość przechowywania wszystkich ubrań, butów, okryć wierzchnich i dodatków w jednym miejscu to spore udogodnienie. Niestety często zdarza się, że musimy zderzyć nasze życzenia z rzeczywistością, na przykład, gdy okazuje się, że mieszkanie czy konkretne pomieszczenie ma nieduży metraż. Marzeń o praktycznej przestrzeni do przechowywania nie trzeba jednak całkowicie porzucać.

Szafa tekstylna jest świetnym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Ma drążki, półki i – co najważniejsze – nie zajmuje dużo miejsca. Szafa tekstylna ma mniejszy ciężar i wymiary, dlatego sprawdzi się doskonale, gdy planujemy urządzić garderobę, ale brakuje nam na to wolnej przestrzeni.

Szafy tekstylne są dostępne w różnych rozmiarach. Łatwo uda się dostosować ich wysokość, szerokość i głębokość do warunków pomieszczenia. Konstrukcja szafy oparta jest na metalowym stelażu, a materiałowe „meble” wyposaża się w półki i poręczne suwaki do zamykania „drzwiczek”. Montaż nie sprawia problemu, podobnie jak użytkowanie.

Gdzie sprawdzi się szafa tekstylna?

Szafa tekstylna okazuje się wyjątkowo przydatna w czasie remontów i przeprowadzek. Nie musi być jednak wyłącznie rozwiązaniem tymczasowym. Szafa tekstylna nadaje się do pokoju dziecka, dlatego że nie ma rogów, kantów i dużego ciężaru, dzięki czemu staje się bezpieczniejsza niż klasyczne meble. Również w garderobach z niewymiarowymi wnękami sprawdzi się lepiej niż zwykła szafa.

Lekki wariant uszyty z materiału chętnie wybierają też studenci wynajmujący mieszkania, w których brakuje przestrzeni do przechowywania ubrań. Zamiast kupować drogie meble i martwić się ich transportem w razie zmiany lokum, decydują się na znacznie tańszy wariant. Szafy tekstylne są polecane także do pomieszczeń gospodarczych, by móc wygodnie zorganizować odzież roboczą. W garderobie warto z kolei trzymać w takim „meblu” ubrania i buty sezonowe.

Szafa tekstylna ma wiele zalet – jest lekka, nie zajmuje dużo miejsca, kosztuje niewiele i można ją wygodnie przenosić. Jej wygląd, co prawda, kojarzy się z czymś tymczasowym i niezbyt eleganckim, lecz w sklepach uda się znaleźć modele bardziej ozdobne, w różnych wzorach czy wariantach kolorystycznych. Duża dostępność modeli pozwoli na znalezienie tych najlepiej wpisujących się w charakter aranżowanego wnętrza.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *