Wnętrza

Idealnie zagospodarowana przestrzeń w małym mieszkaniu

Idealnie zagospodarowana przestrzeń w małym mieszkaniu

Potrzeba jest matką wynalazków – takie powiedzenie bardzo dobrze pasuje do małych mieszkań, w których zastosowano oryginalne pomysły na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni. Przedstawiamy praktyczne rozwiązania pozwalające na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca nawet w najbardziej ciasnych pokojach.

Funkcjonalność na wagę złota

Ciężko wyobrazić sobie mieszkanie, które na swoim wyposażeniu nie ma komody, łóżka, blatu kuchennego lub stołu w jadalni. Są to niezbędne elementy każdego gospodarstwa domowego, jednak przeważnie zajmują one bardzo dużo miejsca. Co zrobić, aby zyskać dodatkową przestrzeń? Wystarczy, że zdecydujemy się na rozkładane meble. W przypadku kuchni, bez problemu otrzymamy możliwość zamontowania składanego stołu i wysuwanego blatu. Jakie przyniesie to korzyści? Wyżej wymienione elementy rozkładamy w razie potrzeby. Przeważnie do przygotowania i zjedzenia posiłku. Po jego zakończeniu składamy nasze wyposażenie i tym samym otrzymujemy niezbędną dla nas wolną przestrzeń.

Na takie samo rozwiązanie możemy zdecydować się, kupując łóżko. Nowoczesne konstrukcje pozwalają nam na niezwykle komfortowe i funkcjonalne użytkowanie. Oprócz dodatkowej przestrzeni zyskujemy dodatkowe możliwości. Złożone miejsce do spania z powodzeniem może posłużyć jako wypełnienie meblościanki lub miejsce na telewizor.

Łóżko i szafa w jednym?

I nie mowa tutaj o zmorze rodzica każdego nastolatka. Ubrania nie będą rozrzucone na łóżku, a ładnie pod nim schowane. To właśnie wolna przestrzeń pod miejscem do spania może posłużyć nam jako dodatkowa lub jedyna szafa. Jeśli posiadamy łóżko na wysokich nogach wystarczy, że zaopatrzymy się w łatwo dostępne pojemniki lub kosze do przechowywania ubrań. Taki schowek jest przede wszystkim praktyczny, a zastosowanie odpowiednio długiej narzuty sprawi, że będzie dodatkowo niewidoczny dla gości. Zupełnie inną i bardziej estetyczną opcją jest zakup łóżka z już wbudowanymi szufladami.

Dodatkowy pokój pod sufitem

To, czego nie możemy złożyć możemy ulokować na antresoli. Antresola jest bardzo popularnym dodatkiem w małych kawalerkach. To świetne miejsce nie tylko na przechowywanie różnych drobiazgów, ale także do zaaranżowania sypialni lub małej garderoby. Dobrą profilaktyką będzie także zamontowanie półek biegnących pod sufitem. Są one często polecane przy wysokich wnętrzach, ale również w mieszkaniu standardowej wysokości sprawdzą się idealnie. To miejsce stworzone do przechowywania rzadko używanych przedmiotów, które powinny zostać poza zasięgiem dzieci lub książek.

Brak miejsca w toalecie?

Problem niewystarczającej ilości miejsca nie dotyczy tylko  salonów lub kuchni. Dodatkowa przestrzeń mile widziana będzie także w niewielkich łazienkach, w których przechowujemy masę kosmetyków. Bardzo kreatywnym rozwiązaniem będzie schowanie przyborów toaletowych na wewnętrznej stronie drzwiczek od szafki. Kosmetyki można umieścić na specjalnych pojemniczkach przyklejonych do mebla za pomocą taśmy dwustronnej. To świetny sposób nie tylko na zyskanie przestrzeni, ale również na organizację kosmetyków.

Pomysłów na to, jak racjonalnie zagospodarować przestrzeń w małym pokoju lub mieszkaniu jest bardzo wiele, a w większości przypadków jedynym ogranicznikiem jest nasza wyobraźnia i kreatywność. Składane elementy, antresole lub meble 2 w 1 z pewnością pozwolą nam na uzyskanie niezbędnej wolnej przestrzeni, a dodatkowo nasze mieszkanie sprawi wrażenie bardzo nowoczesnego i kreatywnego miejsca.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *