Dom

Pocelanowe kubki w angielskim stylu – X propozycji

Pocelanowe kubki w angielskim stylu – X propozycji

W Angli oderwanie się od obowiązków i zmartwień na popołudniową herbatę do dla wielu tradycja. Chwila spokoju z ulubionym naparem to idealny sposób na relaks. Ku zachowaniu pełności angielskiego zwyczaju herbatę powinno zaparzać się w porcelanie. Zobacz jaki porcelanowy kubek w angielskim stylu wybrać na popołudniową herbatę.

Porcelana- czym się charateryzuje?

Porcelana kojarzona z delikatnością i elegancją to wdzięczny materiał do wykonywania kubków. Ma ona dużą wytrzymałość mechaniczną, dzięki czemu wyroby z niej są trwałe i odporne na zarysowania i otłuczenia. Oprócz jakości angielskie kubki porcelanowe to także niezwykłe wzory.

Angielski wzór na kubku

Angielski wzór na kubkach to zobrazowanie delikatności przyrody. Kwiatowe motywy na białym tle są najbardziej powszechne na porcelanie, ale nie są jedyną możliwością. W angielskim stylu mieszczą się także pastelowe kraty. Mówiąc najogólniej motywy powinny kojarzyć się z idyllicznym wyjazdem za miasto. Podkreśleniem ich klimatu będzie również jasna, delikatna kolorystyka.

Kolekcje z kubkami w angielskim stylu

Angielskie wzory to nie tylko tradycja, ale także stale rozwijająca się moda. Powraca się do dawnych ideałów, stylizuje na minionych świetnościach. To właśnie dlatego wiele marek proponuje właśnie angielski styl porcelany.

Kwiatowe wzory

Ze słowem delikatność kojarzą się przede wszystkim kwiaty. Typowe spojrzenie na porcelanę prezentuje kubek z kolekcji Tammie Rose. Wyróżnia go nieklasyczny, finezyjny kształt. Zastosowana w odpowiednich miejscach zwężenia dodają mu optycznej lekkości. Podkreśleniem delikatności jest tu właśnie dekor w postaci róż. Zdecydowanie odmienną propozycją z kwiecistym wzorem jest kubek z kolekcji Meadow Bugs. To kubek znacznie mniej elegancki. Nie jest to tylko sprawa przedstawienia łąkowych kwiatów zamiast róż, ale także wielkości. Ma on pojemność 400 ml. Nie mniej jednak jest to przykład kubka w angielskim stylu.

Idylliczny motyw

Kubek wykonany w angielskim stylu to nie tylko delikatne wzory mające urozmacić biel porcelany.  Najlepszym przykładem jest kolekcja Early Bird, gdzie dominującym kolorem jest khaki lub jasny róż. Na kubkach przedstawiony jest motyw ptaka siedzącego na drzewie. Szlachetności dodają mu złote wykończenia.

Porcelana zdominowana przez biel

Minimalizm w angielskim stylu prezentuje kolekcja Royal White. Należący do niej kubek mimo zdominowania przez biel, wyróżnia się naprawdę ciekawym wzorem. Główna powieszchnię kubka zdobią złote kropeczki, za to na uszku prezentuje się ręcznie nakładany motyw kwiatów. Piękne, złote wykończenia burzą harmonię i sprawiają, że zachowany na kubku minimalizm nabiera ekluzywnego wyglądu.

Krata w stylu angielskim

Oprócz motywów prezentujących piękno natury angielskie kubki porcelanowe otwierają się także na pastelową kratę. Kolekcja zaprojektowana przez brytyjską mistrzynię kuchni Nigelle Lawson- Latte Grey Nigella– to kubki zdobione piękną kratą w pastelowych kolorach. To nawiązanie do stylu cottage obecnego w budownictwie XVIII- wiecznej Anglii.

Porcelanowe kubki w angielskim stylu to idealne dopełnienie dekoracji wnętrza. Zdobione złotem kubki nadadzą wnętrzu ciepła i elegancji. Porcelana może okazać się również świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Herbata pita z pięknego kubka nabiera jeszcze większego aromatu.

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *